Z 5 SPOR MERKEZİ - LPG & ZİNEDİNE ZİDANE İŞBİRLİĞİ

18 Ağustos 2011

Dünya futbolunun efsanevi isimlerinden Fransız eski futbolcu Zinedine Zidane, bu sene Haziran ayında Fransa - Aix en Provence' da Z5 Spor Merkezi' ni açtı. 
Z5 Spor Merkezi LPG ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği EndermoSpa konsepti de taşımaktadır. EndermoSpa bölümünde LPG Endermolab, Huber Motion Lab ve LPG Lounge yer almaktadır. Merkezde bulunan spor ve sağlık alanından birkaç tanesini saymak gerekirse yüzme havuzları, hamam, sauna, kardiyo odası ve fitness odası yanısıra futbola ayrılmış 17000 m2 alan bulunmakta olup, merkezle ilgili 5 rakamı bir çok farklı özelliği temsil etmekte.

- Merkezde yönetim 5 kişide. Zidane ve 4 kardeşi merkezi yönetiyor.
- Zidane' ın Real Madrid futbol takımındaki numarası 5. 
- Zidane' ın hayatını yönlendiren 5 önemli değer var: dostluk, sorumluluk, dayanışma, hoşgörü ve dürüstlük.
- Merkeze giriş sadece 5 Euro. Herkesin merkeze kolaylıkla girmesi ve tanıması için sembolik bir tutar. 
- Futbolda 5 oyuncu daha çok eğlence, heyecan ve oyun kolaylığı demek.

Zinedine Zidane merkezle ilgili olarak basına verdiği röportajlarda prestijli ortakları arasında en başta LPG markasını ve Cellu M6 Endermolab, Huber Motion Lab ve LPG Lounge' u saymaktadır. 

Dünya Yüzme Şampiyonasına LPG Damgası 

LPG partneri Fransa yüzme takımı Dünya şampiyonu olarak ülkelerine altın madalya ile döndü.

Dünya Yüzme Şampiyonası erkekler 100 metre sırtüstünde altın madalyaya ulaşan Fransız Camille Lacourt ve Jeremy Stravius Fransa' ya çifte galibiyet getirdi. 52,76'lık aynı derece ile altın madalyaya ulaşan Fransız yüzücüler Dünya şampiyonu olmanın haklı gururunu yaşadılar. 

26 yaşındaki ünlü Fransız yüzücü kazandığı büyük zaferle ilgili olarak : '' Şangay' a Dünya Yüzme Şampiyonasına gitmeden önce tüm beni destekleyenler mutlaka podyumda Fransız Milli Marşı' nı duymak istediklerini söyleyerek beni motive ettiler. Ancak bu sene geçen sene Avrupa Şampiyonu olduğum kondisyona sahip değildim, bu nedenle de yarışmanın benim için çok zorlu geçeceğini biliyordum. Fakat ülkeme altın madalya ile dönmeyi de gerçekten çok istiyordum. Bu istek beni madalyaya götürdü. Bu konuda takım partnerimiz olan LPG firmasının desteklerini de unutmamalıyız. Bu madalyalarda onlarında emeği var. “ dedi.