Depurbel

ÇALIŞMA PRENSİBİ
DEPURBEL'in etkisi pedikür leğeni içerisine ayağınızı daldırdığınız ilk 30 dakika içindeki elektrolitik süreçte görülür.

DEPURBEL bakım terapisi ile vücudunuzdaki enerji dengesi yeniden kazanılacak ve toksinler atılacaktır.

Su, molekülleri iyonize ederken, pozitif iyonları katoda, negatif iyonları anoda doğru hareket ettirir ve ayrıştırır. Akım iletimi sağlanırken pedikür leğeni içerisindeki suda manyetik alan oluşur. İnsan vücudu organizma olarak ciltteki negatif iyonları hücre zarındaki ozmos ile özümser. DEPURBEL, bu işlemle negatif iyonları (anyonlar) etkisiz hale getirirken, pozitif iyonları (katyonlar) harekete geçirir. Antioksidanların hareketini zararlı serbest radikallere karşı artırır ve tüm bu işlem süresince cildimiz iyileşmeyi hisseden ilk organımız olur.

KOD NUMARASI : 9001.00000
EBATLAR : en: 29 cm, derinlik: 25 cm, yükseklik: 12,3 cm
AĞIRLIK : 3,6 kg

SUYUN RENGİ NİÇİN DEĞİŞİR ?

Sudaki oksijen, hidrojen, klorid, mineral gibi elementler DEPURBEL ayrışma sürecinde gerçekleşen elektroliz sonucunda suyu farklı bir renk ile boyarlar. Fakat, suyun renginin değişmesinin tek sebebi bu değildir. Her ayak farklı alkalite ve asit oranına sahiptir. Ayrıca farklı yağ bezleri, ter bezleri, ölü hücreler ile dermis, epidermis, deri altındaki hücresel doku veya kılcal damar mikro sirkülasyonu da bu değişimi etkiler. Cildimizin vücudumuzdaki en büyük organ olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle suda oluşacak renk herkes için farklı olacaktır. 

DİĞER ETKİ MEKANİZMALARI 

İnsan vücudunun %60-70 ' inin su olduğunu, kalan vücut sıvısının mineral içeriklerden (%90’ı su olan lenfatik sıvı) oluştuğunu düşünürsek DEPURBEL ile elektrolitik banyoda ayaklardan başlayarak akımın tüm vücutta nasıl dolaştığını çok kolay anlayabiliriz. 

Tüm vücut organları ile uyuşan Çin akupunktur tıbbı ve günümüz Alopatik tıp tarafından tanımlanan farklı meridyenler ile bir çok yansıma noktası ayaklarımızda bulunur. DEPURBEL’in sık kullanımı toksin atılımı sağladığı için cildimizde gözle görülür ve hissedilir yararlar sağlar. 

Adım Adım DEPURBEL

1. Önce elektrodu sonra da ayağınızı pedikür leğeninin içine yerleştiriniz. Bilekliği müşterinizin bileğine takınız. 20-30 dakika boyunca akımın dolaşmasına müsaade ediniz. Müşteriniz bütünsel bir rahatlama hissedecektir. Hafif bir ışık ve müzik eşliğinde müşterinize huzurlu bir ortam yaratınız.

2. Ayak detoksifikasyonu ve serbest radikallerin nötralizasyonunun etkisini 20 dakika sonra suyun renginin kahverengiye dönmesi ile göreceksiniz. 

3. Cihazı kapatınız. Ayakları ıslak havlu ile temizleyiniz. Ylas Protect temizleme jelini hafif masaj eşliğinde ayaklara uygulayınız. 

4. Son adım olarak, uygun bir Belfeet ürünü ile derin masaj yapınız. Nemlendirme için besleyici Urebalm veya Belhemp, yorgun ayaklar ve bacaklar için Belcream veya Coolbel, aşırı terleme problemi olan ayaklar için Transbalm ve ağrılı ayaklar için Harpagabel uygulayınız.

Markalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz?

İnanır Group bünyesinde bulunan çeşitli marka ve kuruluşları daha yakından tanımak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İLETİŞİME GEÇİN